Yeni Sezon Fikstürü

2017-2018 sezonunu fikstürü dün gece açıklandı. İnanılmaz bir rekabete sahne olacak sezondan, izlemeniz gereken 11 maç!

17 Ekim: Cavaliers – Celtics

Açılış gecesinde Doğu Konferansı’nın 1 numarası, 2 numara ile karşı karşıya. Kyrie acaba bu maçta hala Cleveland forması giyiyor olacak mı?

17 Ekim: Warriors – Rockets

Batı Konferansı’nda Warriors’ın ardından en ürkütücü takım Houston Rockets gibi gözüküyor. Houston temsilcisi son şampiyon ile kozlarını açılış gecesinde paylaşacak.

20 Ekim: 76ers – Celtics

Jaysan Tatum’u Markelle Fultz’dan daha önemli bir değer olarak gören Celtics, 2017 1. sıra draft hakkını Philly’e göndermişti. Fultz, Celtics’e nasıl bir oyuncuyu ellerinden kaçırdıklarını gösterme fırsatını sezonun başında bulacak.

26 Ekim: Kıngs – Pelicans

Neredeyse 7 sezon boyunca Kings forması giyen DeMarcus Cousins, eski takımına karşı geçtiğimiz sezon forma giyse de, sezon başında ilk defa eski evinde maça çıkacak. Takas edilene kadar Kings’e sadık kalan Cousins’dan çok büyük bir performans gelicektir.

15 Kasım: Lakers – 76ers

2017 draftının en önemli iki yeteneği Markelle Fultz ve Lonzo Ball’un savaşı

22 Kasım: Thunder – Warriors

Thunder taraftarları geçen sezon olduğu gibi bu maçta da Kevin Durant’e karşı çok agresif bir tavır sergileyecektir. Thunder yeni kadrosu ile Warriors’a sıkıntılı bir gece yaşatacaktır.

13 Aralık: Pacers – Thunder

Kariyerini Pacers’a adayan Paul George, evine dönüyor. Takımdan takas edilmek istediğini açık açık belirten George’u eski taraftarları bakalım nasıl karşılayacak?

25 Aralık: Warriors – Cavaliers

Geçtiğimiz sezon olduğu gibi Noel günü yine aynı eşleşmeyi göreceğiz. Final havasında geçecek maç sezonun en heyecanlı maçlarından biri olacaktır.

25 Aralık: Celtics – Wizards

Son senelerde iki takım arasındaki tansiyon artmaya devam ediyor. Sezonun en sert maçlarından birini takvimde işaretlemeyi unutmayın.

15 Ocak: Clippers – Rockets

Yaz döneminin en önemli takaslarının başında geldi Chris Paul takası. Paul’un yerini alması beklenen Patrick Beverley, Paul’u kitlemeye çalışacak. Clippers seyiricisinin sezon boyu en çok izlemek istediği maç bu olacaktır.

28 Mart: Jazz – Celtics

Hayward’ı Celtics’e kaptırmasına rağmen Jazz’in kadrosu hala çok iyi bir kadro. Olaylı bir şekilde Utah’dan ayrılan Hayward, hiç güzel bir karşılama beklemesin.

Yazar: Baran Sönmez