Ailevi Problem

Pazartesi gecesi oynanan New Orlean PelicansNew York Knicks maçında çok ilginç bir gelişme yaşandı. Derrick Rose maç saatinde takımla beraber değildi ve Brandon Jennings maç başlamadan 10 dakika önce ilk 5 çıkacağını öğrendi. Maç sonunda Knicks temsilcileri oyun kurucunun kendileri ile hiç bir şekilde irtibatı geçmediğini açıklamış ve durumla ilgili daha fazla yorum yapmamışlardı. Salı günü Knicks anternmanını katılan oyuncu, antrenman sonunda medya mensuplarına açıklamada bulundu.

“Ailevi bir problemim vardı. Takım ya da basketbol ile ilgili bir problem değildi. Hayatımda ilk defa böyle bir durumda kaldım ve ailem ile birlikte olmalıydım. Bazı şeyler kontrolünüz dışındadır. Bu kesinlikle benim alışganlık haline getireceğim bir davranış değil. Takım arkadaşlarıma söyledim. Basketbol dışında başka konuların bizi meşgul etmesini istemiyorum, özellikle şu an bulunduğumuz durumu göz önüne alırsak. Onlardan özür diledim ve bunun bir daha asla olmayacağını onlara açıkladım.”

Knicks temsilcileri Derrick Rose’un para cezasına çarptırılıdığını belirtirken, oyuncunun kadro dışı bırakılmayacağını açıkladı. Koç Hornacek, oyun kurucunun Çarşamba gecesi ilk 5’teki yerini alacağını söyledi. Aile tabi ki de her şeyin üstündedir ancak Rose’un Knicks temsilcileri ile Pazartesi geç saatlere kadar iletişime geçmemesi düşündürücü bir durum çünkü hem Jeff Hornacek hem Knicks organizasyonu kötü bir durumda kaldılar.

Yazar: Baran Sönmez

Kaynak (http://www.thescore.com/nba/news/1205022-rose-missed-game-to-be-with-family-in-chicago-apologizes-to-team)